Dva mladí lidé konverzující v kavárně

Mezinárodní absolventský program SCHOTT

Mezinárodní absolventský program je ideální příležitostí ke vstupu do zaměstnání, kde se můžete seznámit se společností SCHOTT – a také poznat sami sebe! Od prvního dne budete trvale zaměstnáni s různými možnostmi dalšího vzdělávání. S dalšími mezinárodními absolventy se budete mít možnost ve společnosti SCHOTT uplatnit a založit skutečně globální síť, která vám bude k užitku jak nyní, tak i v budoucnosti.
Co nabízíme

Co nabízíme

Absolventi mají díky na míru šitým milníkům programu možnost utvářet celou svou kariéru! Vyzkoušejte si řízení projektů, excelujte v obchodní simulaci a rozšiřte svou síť díky komunikaci s e zahraničními kolegy v průběhu celého programu. Náš program zahrnuje:

• Pracovní úkoly v různorodých týmech
• Mentorský program
• Mezinárodní úkoly
• Podnikové simulační projekty
• Mezinárodní akce pro absolventy
• A mnoho dalších příležitostí…

Grafické znázornění milníků mezinárodního absolventského programu SCHOTT

Vaše cesta do programu

Tento program je skvělou příležitostí pro čerstvé absolventy (bakalářského a vyššího vzdělání s nadprůměrným prospěchem), např. v oblasti strojírenství, řízení dodavatelského řetězce, produktového managementu, chemie, fyziky, prodeje nebo podnikové správy. Dále se požaduje/je výhodou určitá pracovní zkušenost (stáž/pracovní praxe), ideálně v mezinárodním kontextu. 

Program se spouští několikrát ročně.

Pravidelně sledujte naše nabídky pracovních míst pro absolventy na SCHOTT Job Board nebo si nastavte digitální upozornění Job-Alert, abyste měli aktuální informace, jakmile zveřejníme budoucí pozice pro absolventy. 

Podejte si on-line žádost s motivačním dopisem, životopisem, kopií vašeho vysokoškolského diplomu a dalšími souvisejícími dokumenty o pracovních zkušenostech a případně i potvrzením o zahraničních zkušenostech.

Po úspěšném absolvování vstupního pohovoru vás pozveme k pohovoru našeho hodnotícího centra, který proběhne v sídle našeho podniku v německém Mainzu nebo on-line. Po absolvování pohovoru hodnotícího centra budete přijati jako absolvent. Doufáme, že se brzy uvidíme!

Grafické znázornění cesty do programu
Seznamte se s volnými pozicemi naší pracovní nabídky a požádejte o zaměstnání online.
Výhody

Co říkají naši absolventi

Začátek kariéry naplněný studiem

„Na mezinárodní absolventský program SCHOTT jsem se původně přihlásila po studiu financí v Londýně proto, že mě zaujalo mezinárodní studium. V mezinárodním absolventském programu se seznámíte s dalšími absolventy z celého světa, což je naprosto úžasný zážitek.

Právě teď pracuji na absolventské pracovní pozici v oblasti rozvoje prodeje. V listopadu jsem koordinovala první podnik elektronického obchodování SCHOTT na portálu Amazon, zaměřený na opatření Contact Shield SCHOTT napomáhající podnikům pokračovat v činnosti během pandemie COVID-19. Dokončila jsem školení projektového managementu a strávila určitý čas v různých jiných odděleních.

V současné době se také učím španělsky prostřednictvím partnerství programu Rosetta Stone se společností SCHOTT. Byl to skutečně rok plný vzdělávání a osobního rozvoje: díky založení absolventského programu se cítím připravena na vše, co mě v práci může potkat.

Dalším krokem v programu by mohl být nějaký mezinárodní pracovní úkol.“

Emma Connová, absolventka na pozici prodeje
Sweetwater, Tennessee

Emma Connová, absolventka na pozici prodeje ve společnosti SCHOTT, Sweetwater, Tennessee, USA
Koho hledáme
Kontakt

Chcete se dozvědět více?

Rád Vám odpovím na Vaše dotazy, pokud potřebujete více informací o Mezinárodním absolventském programu nebo pár tipů a triků týkajících se Vaší žádosti.

Spojte se s námi
Man in glasses in business office on phone while working on laptop